STEAM Academy: Odkrywanie Nowych Technologii przez Młode Talenty
Success Story, którego życzymy każdej nastolatce!
2024-04-04, 11:49

Choć trzecia edycja projektu STEAM Academy wciąż trwa, już zapisuje kolejne rozdziały w misji wspierania młodych dziewcząt w świecie nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Ten kompleksowy program rozwojowy wykracza poza tradycyjną edukację, oferując uczestniczkom nie tylko wiedzę techniczną, ale i cenne lekcje z zakresu kompetencji miękkich oraz możliwość pracy z doświadczonymi mentorkami.

Podczas tej edycji, 40 dziewcząt ma szansę zagłębić się w sześć kluczowych obszarów kompetencji, poczynając od warsztatów rozwijających umiejętności miękkie, przez projektowanie UX/UI, aż po programowanie front-end, back-end oraz SQL.

Uczestniczki dzielą się swoimi Success Stories. Wybieramy 2 historie, które urzekają zarówno nas, jak i rodziców czy też nauczycieli w szkole.

Mentee Nina: "W STEAM Academy zrozumiałam jak bardzo logiczne jest programowanie, i że dosłownie każdy może się go nauczyć. Bardzo długo myślałam, że jest to coś zupełnie nie dla mnie, a dzięki udziałowi w projekcie nabyłam podstawowej wiedzy z tego zakresu i teraz dalej sama to rozwijam. Dowiedziałam się też dużo na temat soft skills i tego jak istotne są one na rynku pracy. Szczególnie zainteresowała mnie tematyka testów psychometrycznych, które kierują naszą uwagę na nasze wrodzone talenty.
Niezwykle wartościowa była też dla mnie II część projektu, czyli sesje mentoringowe. Wraz ze swoją mentorką koncentrowałam się przede wszystkim na rozwoju kompetencji miękkich oraz poszukiwaniu dalszych możliwości rozwoju; dowiedziałam się m.in. o wielu możliwościach stażowych w interesującym mnie sektorze lotniczym. To, co chcę zapamiętać z projektu to, że warto być otwartym na nowe doświadczenia. Dzięki udziałowi w STEAM Academy nabrałam dużo pewności siebie i przekonałam się, że jeśli zechcę, mogę iść w kierunku STEAM."

Mentee Ania: "Dzięki uczestnictwie w STEAM Academy udało mi się rozwinąć wiele umiejętności takich jak programowanie w różnych językach back end jak i front end oraz rozszerzyło moją wiedzę o realiach świata informatyki. Nauczyłam się jak łączyć ze sobą C++ z Pythonem, Java Script, a nawet Jasonem. Co umożliwiło mi stworzenie własnoręcznie strony internetowej oraz wzmocniło moje ogólne rozeznanie co do działania Internetu, jak i gier. Głównym sukcesem dla mnie było przezwyciężenie swojej niechęci jak i strachu przed pracą z ludźmi. Jednak również dowiedzenie się że potrafię być systematyczna w pracy nad projektem, który mnie interesuje mimo trudności. Zdecydowanie wierzę że jeśli kontynuuję pracę nad swoimi zdolnościami programistycznymi/informatycznymi, będę wstanie podjąć się studiów w tych kierunkach, a później pracować w jednym zawodów programistki. Najbardziej w mentoringu cenie indywidualność i możliwość kontaktu z mentorką nawet personalnie, co umożliwia szybszy i sprawniejszy sposób porozumiewania. Główną myślą, która do mnie przemówiła jest, że nikt nie rodzi się mistrzem, a problemy, które dostrzegamy po drodze są potrzebne do naszego rozwoju. A każda rozwiązana trudność to mała wygrana w drodze do kolejnej."

Obie mentees zaznaczają, że ważnym elementem STEAM Academy były sesje mentoringowe i warsztaty, które pozwoliły na budowanie silnych relacji pomiędzy uczestniczkami a mentorkami. Spotkania, pełne inspiracji i wsparcia, były dla wielu punktem zwrotnym, otwierającym drzwi do świata nowych technologii.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz z niecierpliwością oczekujemy na kolejne edycje, wierząc, że kontynuacja tej podróży z Fundacją Girls Code Fun przyniesie jeszcze więcej inspirujących historii sukcesu.

Tu dostępne są wszystkie success stories naszych uczestniczek

Projekt realizowany ze wparciem Motorola Solutions Foundation #MotoSolutionsCares

KONTAKT / AUTOR
Anna Osowska
Executive Director
Fundacja Girls Code Fun
500485819
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.