Są spotkania, na które czekamy. Są spotkania, które wnoszą wielką wartość. Są spotkania, które jednoczą i dają nadzieję, że dobro wraca. Dziś naszym dobrem jest doświadczenie kobiet z branży technologicznej, które chcą podzielić się swoją drogą w branży i pragną zainspirować młodsze pokolenie do kształcenia w ramach STEAM.
"Rola mentorki to ważna i wymagająca rola. Oprócz chęci podzielenia się swoją historią, należy mieć szacunek do mentee, komunikować się w sposób NVC, mieć w sobie zapał i pasję. Mogę tak wymieniać długo, ale wiem, że mentorki IV edycji STEAM Academy posiadają wszystkie niezbędne kompetencje, aby być drogowskazem dla młodszych wersji siebie" - mówi Anna Osowska, Exceutive Director Fundacji Girls Code Fun.
W projekcie udział biorą mentorki z minionych edycji, ale dołączają również nowe. W tym roku 2024/2025 bardzo cenione przez mentees są takie dziedziny jak cyberbezpieczeńswo czy UX. Nastolatki interesują się tymi obszarami na równi z programowaniem front end czy back end. Popularność tych zagadnień dociera do dyskursu publicznego, więc ten wpływ nie dziwi.
"Możliwość realizacji tego projektu z Motorola Solutions Foundation to dla nas zaszczyt i powód do dumy. Po raz IV współdziałamy efektem czego jest przeszkolenie i wzmocnienie w STEAM już ponad 200 nastolatek!" - dodaje Osowska.
W ramach projekty miesiące styczeń - kwiecień to czas spotkań. Sesji mentoringowych 1:1. Aby wystartować z poczuciem czynienia dobra i wsparcia wzajemnego, mentorki zostały zaproszone na inaugurację projektu. Poznały best practices, lessons learnt z poprzednich edycji. Otrzymały garść niezbędnych PRO TIPS, aby w tegoroczną rolę wejść w komfortowych warunkach. Takie spotkania budują atmosferę i potwierdzają, że dzielenie się i wskazywanie technologicznych kierunków jest ważne i się opłaca. Obu stronom, bo mentoring to obustronna relacja - wzbogaca zarówno mentee, jak i mentorkę.
#GirlsCodeFun #GCF #MotoSolutionsCares @MotorolaSolutions